Implantologia

Profesjonalne
leczenie implantologiczne

Implantologia

implant image

Czym są implanty zębowe?

Implant zębowy to niewielka „śruba” tytanowa w kształcie stożka, która zostaje umieszczona w kości szczęki lub żuchwy. Implant spełnia funkcje korzenia zęba, a na zamocowanym w nim łączniku wykonuje się odbudowę protetyczną, taką jak: korona, most lub proteza.

Materiały z jakich wykonuje się implanty stomatologiczne są biokompatybilne, co oznacza, że po umiejscowieniu ich w kości implanty nie są traktowane jak ciało obce. Oznacza to, że raz wszczepiony wrasta się w kość żywą i powinien służyć nam do końca życia.

W Gabiniecie Stomatologicznym Pearldent stawiamy na najwyższą jakość, dlatego też korzystamy z niezawodnych szwajcarskich implantów firmy CAMLOG.
tube image
Polączenie TUBE IN TUBE
To unikalne połączenie pozwala na szczelne i mocne połączenie oraz optymalny rozkład sił na styku implant/nadbudowa.
Dzięki czemu śruba jest obciążona, co praktycznie wyklucza jej złamanie.
Powierzchnia PROMOTE PLUS
Powierzchnia jest piaskowana i wytrawiana, z polerowaną strefą w górnej części.

Dlaczego

camlog icon
CAMLOG to szwajcarski system implantologiczny, który wyróżnia wysoka jakość wykonania komponentów i długotrwałość.
Decydując się na leczenie implantologiczne z pewnością zastanawiasz się jak zmieni się Twoje życie, kiedy braki w uzębieniu nie będą już dla Ciebie ograniczeniem. Liczysz nie tylko na wszczepiony bez powikłań, zintegrowany z kością kawałek tytanu. Oczekujesz dużo więcej. Chcesz kompleksowego rozwiązania, które pomoże ci dobrze wyglądać i dobrze funkcjonować. Implanty są znakomitym środkiem do realizacji tego celu. Dlatego niezwykle istotna (a często dla pacjenta nawet ważniejsza) jest część protetyczna leczenia implantologicznego. Czyli to, jak będą funkcjonowały, a przede wszystkim jak będą wyglądały nowe korony zębów.

Krótko mówiąc chodzi o satysfakcję z osiągniętego efektu funkcjonalnego i estetycznego. Jest to kolejny niebagatelny powód, dla którego warto wybrać systemy implantologiczne CAMLOG. Wyróżnia je duży wybór komponentów protetycznych, z opatentowanymi, unikalnymi rozwiązaniami. Dzięki temu lekarz protetyk czy technik dentystyczny mogą stosunkowo przewidywalnie precyzyjnie przygotować funkcjonalną, estetyczną odbudowę protetyczną, która następnie zostanie dokładnie osadzona na implantach.

Rozwiązania protetyczne z zastosowaniem implantów

korona protetyczna
Korona protetyczna
Brak pojedynczego zęba
Przy braku pojedynczego zęba istnieje możliwość wprowadzenia implantu do luki międzyzębowej, a następnie umocowanie korony, pozwalając tym samym na odbudowę brakującego zęba.
most
Most zębowy
Brak kilku zębów
Po utracie kilku sąsiednich zębów leczeniem z wyboru jest wykonanie mostu na implantach. Takie rozwiązanie stanowi alternatywę dla ruchomej (wyjmowanej) protezy i zapewnia maksymalny komfort, a ponadto nie ingeruje w strukturę pozostałych zębów.
most
Mosty na implantach
Bezzębie
W tym przypadku w żuchwie umieszczane są minimum cztery implanty, a w szczęce co najmniej sześć. Na nich mocowanych jest dwanaście koron zębów, co pozwala przywrócić naturalną wydolność żucia. Uzębienie zastępcze mocowane jest na stałe co skutkuje tym, że nie ma konieczności wyjmowania go z ust tak jak protezy.
proteza
Proteza pełnego łuku
Bezzębie
Polega na umieszczeniu minimum dwóch implantów w żuchwie oraz minimum czterech w szczęce oraz nałożeniu na nie specjalnych łączników umożliwiających stabilne i pewne zamocowanie na nich protezy. Jest to proteza ruchoma, ale dzięki łączącym mocowaniem zapewnia odpowiednią stabilizację protezy, a tym samym komfort i wygodę.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębowe?

Implanty są wykonane z tytanu, który jest materiałem biokompatybilnym - nasz organizm traktuje go jak własną tkankę.
Wszczepienie implantu zapobiega zanikowi kości
Implanty pozwalają zachować naturalny wygląd twarzy, są nimal idealnie dopasowane do naturalnego uzębienia każdego pacjenta
Implanty stomatologiczne stosuje się raz na całe życie. Koniec ze stosowaniem klejów i wiecznie ruszającą się protezą

Lekarz zajmujący się leczeniem implantologicznym w Gabinecie Pearldent

Lekarz stomatolog Arthur Martin Kaudyk

Arthur Martin Kaudyk to absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu, z roku 1997. Jeszcze będąc studentem, był już właścicielem gabinetu K-Dent, który istnieje do dnia dzisiejszego. W roku 1998 wyjechał do Niemiec, gdzie przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie jako implantolog-protetyk, zarówno w klinice, jak i we własnych gabinetach.

W roku 2005 pełnił rolę zastępcy ordynatora prywatnej Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Ostrhauderfehn na północy Niemiec. Stanowi to kamień milowy w karierze, ponieważ nabył ogromne doświadczenie lecząc pacjentów z całej Europy Zachodniej, często przekraczając granice, których inni dentyści nie przekraczali.

Przeprowadzał także zabiegi w klinice w Wiesbaden (Niemcy), gdzie razem z technikami dentystycznymi rozwiązywał najbardziej skomplikowane problemy pacjentów.

Pasja, apetyt zawodowy, a także ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych, przyczyniły się do stworzenia przez doktora własnego gabinetu stomatologicznego w Niemczech, a później rownież w takich krajach jak Holandia (Capelle aan den IJssel/Rotterdam) i Szwajcaria (Basel, Goldau, Fluhli), gdzie mógł wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę i doświadczenie, oraz pokazać dzięki temu wysoki poziom świadczonych usług. Dzięki swojej determinacji w dążeniu do najwyższej satysfakcji pacjentów, zdobył niezwykłe zaufanie wśród pacjentów oraz współpracowników.

Do dziś dr Kaudyk wszelkie szkolenia zawodowe odbywa wyłącznie na zachodzie Europy - w Niemczech, Szwajcarii i Austrii, gdzie prezentowane są inne spojrzenia na zagadnienia odbudowy kości w implantologii, estetykę, jak też metody leczenia implantologiczno-protetycznego.

Posiada prawo wykonywania zawodu w Polsce, Niemczech, Holandii i Szwajcarii (Zurich).

Obecnie, od stycznia 2020 roku, jest właścicielem Gabinetu Stomatologicznego Pearldent, tworząc tym samym miejsce na mapie Trójmiasta, w którym Pacjent znajdzie pomoc w każdej sytuacji i zakończy leczenie z pełnym, pięknym uśmiechem.

Prywatnie miłośnik zwierząt, walczący o ich godne traktowanie, szczególnie kotów, których posiada całą, szczęśliwą 6-tkę 🌝

Zarezerwuj termin online i skorzystaj
z aktualnych promocji!

Przejdź do rezerwacji wizyty button icon
uśmiech
80-299 Gdańsk, ul. Wodnika 44
Godziny otwarcia
pon. 9:00 - 19:00
wt. 9:00 - 19:00
śr. 9:00 - 19:00
czw. 9:00 - 19:00
pt. 9:00 - 19:00